صفحه اصلی > جاهای دیدنی کردستان و جاذبه های گردشگری : بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار

بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار

بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار

کردستان یکی از بزرگترین شهرهای ایران است که به دلیل طبیعت بکر و دوست‌داشتنی که در دل خود جای داده است به یکی از مقاصد مهم گردشگری در ایران تبدیل شده است و افراد مختلفی در فصول متفاوت از جمله در فصل بهار به این شهر سفر می‌کنند و به دنبال بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار هستند. بهتر است بدانید هر چقدر بیشتر با این مراکز آشنایی داشته باشید، به همان اندازه می‌توانید سفر بهتری را تجربه کنید و حس خوبی خواهید داشت. توصیه می‌شود قبل از سفر به این شهر ابتلا اطلاعات خود را بالا ببرید و سپس اقدام به سفر نمایید.

معرفی مکان های دیدنی کردستان در فصل بهار

کردستان یکی از مناطق زیبای ایران است و در فصل بهار نیز جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوانی دارد. در ادامه، به معرفی برخی از بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار می‌پردازیم و اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 دریاچه زریوار

دریاچه زریوار که در استان کردستان واقع شده، یکی از زیباترین دریاچه‌های ایران است. در فصل بهار، مناظر طبیعی اطراف دریاچه با رنگارنگی از گل‌ها و گیاهان خرما و کاکتوس طبیعی شده و باعث زیبایی بیشتر این منطقه می‌شود. همچنین، می‌توانید از فعالیت‌هایی مانند قایق‌رانی در دریاچه لذت ببرید.

دریاچه زریوار کردستان

اگر به تصاویر دریاچه زریوار نگاهی بیاندازید لقب زیباترین دریاچه دنیا را به آن می‌دهید. طبیعت این دریاچه سرسخت است و در برابر عوامل محیطی به راحتی زیبایی و سبز رنگی خود را از دست نمی‌دهد. این دریاچه یکی از مراکز تاریخی ایران نیز به شمار می‌رود و به شما کمک می‌کند به خوبی بتوانید با طبیعت ارتباط برقرار کنید و در آن مدیتیشن داشته باشید.

پل قشلاق

پل قشلاق که در شهر سنندج قرار دارد، یکی از بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار است. این پل قدیمی و زیبا در نزدیکی پایانه مسافربری است و به یک نماد تاریخی تبدیل شده است. بهتر است بدانید تاریخ ساخت این هتل هنوز به طور دقیق مشخص نیست و بسیاری از افراد آن را ساخته زمان صفویه می‌دانند. در سال ۱۲۶۸ میرزا رضا این پل را بازسازی کرد و امروزه به یکی از مهمترین نمادهای شهر کردستان تبدیل شده است. پل قشلاق معماری زیبایی دارد و زمانی که به آن نگاه می‌کنید حس خوبی را تجربه می‌نمایید.

مجموعه تفریحی فرهنگی آبیدر

با توجه به این موضوع که کردستان شهری است که در کوهستان قرار دارد جای تعجب نیست که بیشترین مراکز تفریحی آن در دل کوهستان هستند. مجموعه تفریحی فرهنگی آبیدر یکی از بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار است که آب و هوای بسیار دلنشینی دارد و به شما کمک می‌کند از حضور در این مرکز حس خوبی را تجربه نمایید. این مرکز شامل کوه‌های زیادی است که می‌تواند حس متفاوتی را در شما به وجود بیاورد و به شما کمک کند فرای چیزی که در حال مشاهده هستید اجربه نمایید. یکی دیگر از مواردی که باعث شده است آبیدر به یکی از بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار تبدیل شود وجود چشمه‌های آب در این شهر است که باعث شده است جذابیت این مجموعه بسیار بیشتر شود. پوشش گیاهی زیبا و جذاب آبیدر را به یکی از به یاد ماندنی ترین مراکز کردستان تبدیل کرده است.

روستاهای تاریخی

کردستان دارای روستاهای تاریخی فراوانی است که در فصل بهار به شکل خاصی زیبا می‌شوند. مانند روستای پیرخرقه در شهرستان سقز، روستای پلشت در شهرستان دیواندره و روستای پیرانشهر در شهرستان مریوان. در این روستاها می‌توانید از معماری سنتی، فرهنگ و زندگی مردمان محلی لذت ببرید. شاید بتوان گفت در شهرهای کمی از ایران می‌توانید روستاهایی را مشاهده کنید که بسیار خاص و دیدنی هستند و هنر مدرنیته را به شما نشان می‌دهند. باید بدانید کردستان از جمله شهرهای ایران است که روستاهای آن بسیار خاص هستند و نوع خاصی از زندگی در این روستاها در جریان است که باعث می‌شود شما به زندگی قدیمی نزدیک شوید و بتوانید با دنیایی به دور از دنیای مدرنیته ارتباط برقرار سازید.

 شهرستان مریوان

 شهرستان مریوان در کردستان که در قسمت شمالی استان واقع شده، به عنوان یکی از مناطق زیبای کردستان در فصل بهار شهرت دارد. این منطقه دارای طبیعتی سرسبز و بکر است و با چشم‌اندازهای زیبا و باغ‌ها و باغچه‌های میوه‌های ارگانیک، بهترین مکان برای صلح با طبیعت است. تمامی کسانی که به دنبال بهترین جا های دیدنی کردستان در فصل بهار هستند باید دیدار از شهرستان مریوان را مد نظر قرار دهند.

آشنایی با شهرستان مریوان

غذاهای شهرستان مریوان بسیار شناخته شده هستند که از مهمترین آنها می‌توان به خورش ریواس، خورش تره کردی، شیش کباب و قایرمه، انواع آش‌های عدس بلغور، دوغه‌وا، دانه کولانه، گزنه، پرپوله، برونشین و سنگه سیر، و هم‌چنین نان‌های محلی شلکینه، برساق و کلانه اشاره کرد. قالی و گلیم نساجی سنتی (جولایی) و گیوه یا کلاش از سوغاتی‌های شهرستان میروان هستند که باعث شده‌اند این شهرستان به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار در نظر گرفته شود.

 مسجد جامع سنندج

شاید بتوان گفت یکی از بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار مسجد جامع سنندج است. شما می‌توانید در فصول مختلف سال از جمله فصل بهار به این مسجد بروید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید. به طور مثال، ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چرا مسجد جامع به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار در نظر گرفته شده است. بهتر است بدانید معماری این مسجد به حدی خاص و دیدنی است که باعث می‌شود شما حس خاصی را تجربه کنید. ستون‌ها، کتیبه‌ها، شبستان و پنجره‌های مسجد از جمله زیبایی‌های این مسجد هستند که آن را به یک محیط خاص تبدیل کرده‌اند. کاشی‌کاری‌های فیروزه‌ای این مسجد آن را به یک مسجد تاریخی و زیبا تبدیل کرده‌اند که حضور در این فضا می‌تواند خاطره‌ای خاص و تکرارنشدنی برای شما باشد.

 عمارت آصف (خانه کرد)      

عمارت آصف (خانه کرد) یکی از قدیمی‌ترین مراکز کردستان است که ساخت آن به دوران صفویه باز می‌گردد و در دوران قاجار بخش‌هایی به آن اضافه شد. این عمارت بسیار قدیمی است و به شما کمک می‌کند در دل تاریخ قدم بزنید و حس خوبی را تجربه کنید. بهتر است بدانید عمارت آصف از جمله مراکزی است که فضای خوبی را برای شناخت مردم کردستان برای شما فراهم می‌سازد و در نتیجه می‌توانید با مردم این دیار آشنا شوید. هر چقدر بیشتر در این عمارت قدم بزنید، بهتر می‌توانید با سنت‌های مردم کردستان آشنا شوید و این مسئله می‌تواند برای شما بسیار ارزشمند باشد. آدرس این عمارت  کردستان، سنندج، تقاطع خیابان شاهپور (امام) و خیابان شهدا است.

حمام خان سنندج

حمام خان سنندج که به آن حمام پیرظهیری گفته می‌شود در بافت قدیمی شهر قرار گرفته استو یکی از مراکز تاریخی است که می‌تواند حس خوشی را در شما به وجود بیاورد. این حمام متعلق به سال ۱۲۲۰ و زمان حاکمیت “امان‌الله خان اردلان” والی کردستان است. فرهاد میرزای معتمدالدوله که عموی ناصرادین شاه بود در سال ۱۲۹۵ مرمت و بازسازی این بخش را بر عهده گرفت.

بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار

تزییات آهک بری این حمام از بیشترین تغییراتی هستند که در این حمام دیده می‌شوند. در بعضی از بخش‌های حمام کتیبه‌های آهنگرهای ضلع‌های جنوبی و شمالی دیده می‌شود. این کتیبه‌ها ابهت خاصی را به این حمام بخشیده‌اند و آن را به یکی از بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار و در فصول دیگر تبدیل کرده‌اند. آدرس این حمام کردستان، سنندج، ضلع شمالی بازار سنندج، جنب مسجد داروغه است و شما می‌توانید با روش‌های مختلف خود را به این مرکز برسانید.

عمارت سالار سعید (موزه ی سنندج)

عمارت سالار سعید (موزه ی سنندج) یکی از بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار است که نباید از آن غافل شوید. این عمارت دارای اشیا زیادی است که متعلق به قرون گذشته هستند و همین امر باعث شده است که این عمارت به یک عمارت خاص و زیبا تبدیل شود. تمامی کسانی که می‌خواهند سفر کردستان خود را به یک سفر به یاد ماندنی تبدیل کنند، باید مشاهده از این عمارت را مد نظر قرار دهند. آدرس این عمارت کردستان، سنندج، خیابان امام، کوچه حبیبی است و شما می‌توانید با روش‌های مختلف خود را به این عمارت برسانید.

کلیسای سنندج

شاید بتوان گفت یکی از بهترین جاهای دیدنی کردستان که شما باید دیدن از آنجا را مد نظر قرار دهید کلیسای سنندج است. این کلیسا در سال ۱۳۷۸ به ثبت ملی رسید و امروزه به یکی از مراکز جذاب توریستی تبدیل شده است. این کلیسا تاریخ غم انگیزی دارد. در دوره صفویه، پادشاه عثمانی شروع به قتل عام گروهی از مسیحیان عراق کرد و آنها به شهرهای مختلفی از جمله کردستان پناه آوردند. این کلیسا بر اساس معماری سنندجی ساخته شده است و زمانی که در این کلیسا قدم می‌زنید می‌توانید تلفیق هنر ایرانی را به خوبی در ساخت کلیسا تجربه نمایید. آدرس این کلیسا کردستان، سنندج، محله آغه زمان، خیابان نمکی، کوچه کلیسا است و شما می‌توانید با وسایل نقلیه گوناگون خود را به این کلیسا خاص و دوست داشتنی برسانید.

عمارت خسرو آبادی

اگر به دنبال یکی از بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار هستید و به تاریخ نیز علاقه دارید بهتر است دیدار از عمارت خسروآبادی را مد نظر قرار دهید. این عمارت در دوران قاجاریه و به دستور امان‌الله خان اردلان والی ساخته شد. این عمارت که برخی از افراد آن را قصر می‌دانند بیشتر برای امور سیاسی و سلطنتی به کار می‌رود که باید بگوییم در آن دوره به محلی اجرای مراسم‌های استقبال از شاهان و تشریفات تبدیل شده بود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید عمارت خسرو آبادی محلی بود که مراسم “حسن جهان خانوم” دختر فتحعلی شاه با پسر امان‌الله خان در آن برگزار گردید. زمانی که به عمارت خسرو آبادی بروید می‌توانید سری به مکانی بزنید که مراسم عروسی شاهان قاجاریه برگزار شده است و دیدن آن خالی از لطف نیست. آدرس این عمارت کردستان، سنندج، بلوار خسرو آباد (شبلی) است.

مسجد دارالاحسان سنندج

مسجد دارالاحسان سنندج از بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار است. این مسجد قطب مذهبی کردستان شناخته شده است. بهتر است بدانید مسجد دارالاحسان بر روی خرابه‌های مسجدی که در دوران صفویه ساخته شده بود بنا گردید و این کار به دستور امان الله یکی از بزرگترین والیان کردستان صورت گرفت. تاریخ ساخت آن به سال ۱۳۲۱ باز می‌گردد و تقریبا می‌توان گفت یک قرن از ساخت آن گذشته است. آدرس این مسجد کردستان، سنندج، ضلع شمالی خیابان امام است و شما می‌توانید با وسایل نقلیه متفاوت خود را به این مرکز برسانید.

سخن پایانی

تا به اینجا تلاش کردیم به معرفی بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار بپردازیم. همانطورکه متوجه شده‌اید مراکز زیادی در کردستان وجود دارند که شما می‌توانید به عنوان بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار به آنجا بروید. کردستان یکی از شهرهای کوهستانی است که طبیعت بسیار خاص و دلپذیری دارد. کسانی که به طبیعت علاقه مند هستند می‌توانند با حضور در این مراکز حس خوبی را تجربه کنند. همچنین، باید بدانید عمارت‌های تاریخی زیادی در شهر کردستان وجود دارد که شما می‌توانید با سفر به آنها در دل تاریخ قدم بزنید و حس خوبی داشته باشید.

پست های مرتبط

آشنایی با مرکز تجاری صدف

در شهر‌های استان کردستان و به خصوص سنندج، مرکز خرید و بازار‌های…

آشنایی با بازار بیجار

بازار‌ها به خصوص بازار‌های تاریخی علاوه بر اینکه یکی از مراکز خرید…

آشنایی با مرکز خرید پالادیوم تهران

مرکز خرید پالادیوم تهران را می‌توان در کنار اطلس مال و ایران…

دیدگاهتان را بنویسید