صفحه اصلی > جاهای دیدنی اصفهان و جاذبه های گردشگری : بهترین جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی

بهترین جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی

جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی

اصفهان یکی از زیباترین و پر چاذبه‌ترین شهر‌های کشور ایران محسوب می‌شود که در هر موقعیت از سال گردشگران زیادی برای گذراندن تعطیلات و همچنین سفر به این شهر و استان سفر می‌کنند. از آنجایی که امروزه علاقه عموم مردم به عکاسی و ثبت تصویر علاقه زیادی دارند، شهر اصفهان نیز لوکیشن‌های زیادی برای عکاسی دارد که مسافران و گردشگران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. در این مقاله از وب سایت گردیشه قصد داریم به معرفی مهم‌ترین جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی بپردازیم تا شما عزیزان در سفر به اصفهان بتوانید با ثبت تصاویر زیبا خاطره‌ای زیبا از سفر به نصف جهان ثبت کنید.

جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی

شهر اصفهان یکی از شهر‌های تاریخی و دیدنی در کل دنیا محسوب می‌شود و قدمت بالایی دارد. این شهر به دلیل اینکه در برخی از حکومت‌ها به عنوان پایتخت ایران شناخته می‌شده است، از آثار و مکان‌های تاریخی نیز برخوردار است. آثار تاریخی و مکان‌های طبیعی و گردشگران اصفهان موقعیت بسیار خوبی را برای عکاسی به وجود آورده است که می‌تواند گردشگران را به وجود آورد.

لوکیشن عکاسی در اصفهان
لوکیشن عکاسی در اصفهان

اصفهان با توجه به موقعیت مکانی که قرار دارد، لوکیشن‌های عکاسی خوبی دارد. می‌توان گفت جاهای مناسب عکاسی در اصفهان به یک یا چند مورد بسنده نمی‌شود بلکه اگر بخواهید از تمامی آن‌ها استفاده کنید باید چند روز کامل را در این شهر بگذرانید. در ادامه این بخش از مقاله به معرفی جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی خواهیم پرداخت.

خانه تاریخی امین التجار

می‌توان از خانه تاریخی و دیدنی‌امین التجار در اصفهان به عنوان یکی از جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی نام برد. قدمت این خانه به دوران قاجاریه بر می‌گردد و در گذشته توسط یکی از تاجران بسیار معروف اصفهانی به نام حبیب الله‌امین التجار اصفهانی ساخته شده است. این خانه تاریخی به دلیل نوع معماری و رنگ‌بندی زیبایی که دارد یکی از لوکیشن‌های اصفهان برای عکاسی محسوب می‌شود.

خانه زیبا و دیدنی‌امین التجار در اصفهان در دو طبقه ساخته شده است که مجموعا ۱۴ اتاق دارد. علاوه بر عمارت این مجموعه، حیاط مجموعه و حوض زیبایی که در وسط آن قرار دارد، لوکیشن زیبایی را برای عکاسی به وجود آورده است.

اتاق‌های خانه‌امین التجار مناظر چشم نواز و زیبایی را به وجود آورده است که ثبت آن با دوربین عکاسی نیز بسیار شگفت‌انگیز است. از مهم‌ترین ویژگی‌های معماری این خانه می‌توان به گچ بری، شیشه‌های رنگی، منبت کاری، مقرنس کاری و… اشاره کرد که برای عکاسی بسیار دوست داشتنی و جالبی است.

خیابان عباس آباد

همانطور که خیابان ولیعصر تهران به دلیل زیبایی زیادی که دارد یکی از مکان‌های گردشگری در تهران محسوب می‌شود و از لوکیشن‌های عکاسی در تهران است، خیابان عباس آباد اصفهان نیز از دیگر دیدنی‌های اصفهان است و می‌توان از آن با عنوان یکی از جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی نام برد.

جاهای مناسب عکاسی در اصفهان
جاهای مناسب عکاسی در اصفهان

در این خیابان لوکیشن‌های مختلفی برای عکاسی وجود دارد. در خیابان عباس آباد خانه‌های زیبا و ویلایی وجود دارد که بر جذابیت آن‌ها افزوده است. این خیابان علاوه بر اینکه از جا‌های مناسب عکاسی اصفهان محسوب می‌شود، از زیبایی این شهر نیز به حساب می‌آید که برای اصفهان گردی و پیاده روی نیز مناسب است. در اطراف این خیابان درختان بلند و با قدمت بالایی وجود دارد که بر زیبایی و جذابیت این خیابان افزوده است.

کاخ چهل ستون

از دیگر جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی، می‌توان به کاخ چهل ستون اشاره کرد. این کاخ که علاوه بر اینکه از مکان‌های تاریخی اصفهان به شمار می‌رود، جز زیباترین دیدنی‌های این شهر است که هر ساله گردشگران زیادی از این کاخ بازدید می‌کنند.

ابهت و جلال این کاخ بسیار زیبا و دیدنی است و حتی در زمان ثبت تصویر نیز ابهت آن پیداست.

باغ چهل ستون مانند دیگر باغ‌های لوکیشن‌های متفاوتی برای عکاسی دارد. در کنار تک تک ستون‌های این کاخ، فضا‌های زیبا و دیدنی برای عکاسی وجود دارد. حوض و داخل عمارت این کاخ زیبا و دوست داشتنی در قلب اصفهان نیز می‌تواند لوکیشن‌های جذاب دیگری را به وجود آورد.

مجموعه فرش‌های قدیمی یکی از دیدنی‌های کاخ چهل ستون اصفهان به حساب می‌آید که عکس گرفتن در فضای آن با چنین معماری می‌تواند برای هر فردی لذت بخش باشد.

خیابان چهار باغ

یکی از زیباترین سبک‌های عکاسی، عکاسی خیابانی است. ثبت تصاویر در خیابان به شرط نور پردازی استاندارد و ادیت حرفه‌ای، می‌تواند بسیار زیبا و خاطره‌انگیز باشد. خیابان چهار باغ یکی از زیباترین خیابان‌های اصفهان است و جز جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی محسوب می‌شود.

خیابان چهار باغ که جز بهترین جاهای اصفهان برای عکاسی به شمار می‌رود، یک خیابان پیاده رو است و علاوه بر عکاسی قدم زدن در آن بسیار لذت بخش و دوست داشتنی است. در اطراف این خیابان درختان کهنسال و فضای سبز بسیار زیبایی وجود دارد و عطر خوش بویی در این خیابان جریان دارد.

سی و سه پل

یکی دیگر از جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی و گردش، سی و سه پل است که به عنوان یک جاذبه تاریخی و نماد اصفهان نیز شناخته می‌شود. این مکان تاریخی در اصفهان از جلوه زیبا و پر ابهتی برخوردار است و عکاسی در آن می‌تواند خیلی دوست داشتنی و خاطره‌انگیز باشد.

جاهای عکاسی اصفهان
جاهای عکاسی اصفهان

متأسفانه برعکس گذشته، در رود پایین این پل زیبا و تاریخی آبی وجود ندارد که زیبایی آن را چند برابر کند اما همچنین این پل زیبایی خود را برای عکاسی ثبت کرده است.

اگرچه در حال حاضر این پل یکی از جاهای مناسب عکاسی در اصفهان محسوب می‌شود اما در گذشته این پل از اصلی‌ترین مکان‌های برگزاری جشن در این شهر بوده است. برای مثال در زمان صفویه، جشن نورورز هر ساله در این فصل جشن گرفته می‌شود.

میدان نقش جهان

اگر دوست دارید به مکانی روید که از جاذبه‌های دیدنی مختلفی برخوردار باشد و در عین حال لوکیشن‌های مختلف و متنوعی برای عکاسی در خود داشته باشد، میدان نقش جهان بهترین انتخاب است. میدان نقش جهان یکی از بهترین جاهای اصفهان برای عکاسی محسوب می‌شود که در خود لوکیشن‌های متفاوت و مختلفی دارد.

در دور تا دور میدان نقش جهان، زیبایی‌های زیادی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها می‌تواند یک لوکیشن عکاسی محسوب شود. لوکیشن‌های عکاسی که در میدان نقش جهان وجود دارد می‌تواند در سبک‌های مختلف عکاسی کارآمد باشند. برای مثال در این میدان لوکیشن‌هایی برای ثبت تصاویر تاریخی، عکس‌های دست جمعی و تک نفره، عکاسی هنری و… وجود دارد.

مسجد امام و شیخ لطف الله از زیباترین مساجد ساخته شده در ایران هستند که به دلیل نقش و نگاره‌های زیبایی که دارند، از جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی محسوب می‌شود. علاوه بر مکان‌های دیدنی و تاریخی که در اطراف این میدان وجود دارند، در دور تا دور میدان رستوران‌ها و بازار‌های زیبایی وجود دارد که گردشگران این امکان را دارند در آنجا نیز تصاویر زیبایی را ثبت کنند.

یکی از زیباترین و البته با نمک‌ترین تصاویری که می‌توان در اصفهان ثبت کرد، تصویر درشکه سواری است که در دور تا دور میدان نقش جهان درشکه‌هایی وجود دارند که می‌توانید با سوار شدن بر آن‌ها تصاویر زیبایی ثبت کنید.

لازم به ذکر است که میدان نقش جهان به عنوان یکی از جاهای عکاسی در اصفهان، به قدری دارای جاذبه‌های دیدنی و عکاسی مناسبی است که می‌تواند برای یک روز عکاسی کافی باشد.

عمارت انگورستان ملک التجار

از عمارت انگورستان ملک التجار می‌توان به عنوان یکی دیگر از جا‌های دیدنی اصفهان برای عکاسی اشاره کرد. در این عمارت مکان‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها می‌تواند برای ثبت تصویر مناسب باشد. معماری زیبا این عمارت بسیار دیدنی است.

در این عمارت بخش‌های مختلفی همچون شاه نشین تابستانی و زمستانی، بیرون و اندرونی، حوض خانه، اتاق بازرسی و… وجود دارد که در هر کدام از آن‌ها می‌توانید تصاویر زیبا و دیدنی ثبت کنید. در بخش‌های مختلف این عمارت گچ بری‌ها و آینه کاری‌های بسیار زیبایی وجود دارد که وجود آنان به زیبایی این عمارت افزوده است.

خانه مشروطیت

خانه‌های قدیمی و تاریخی همیشه یکی از مناسب‌ترین مکان‌ها برای عکاسی محسوب می‌شده‌اند. عموماً خانه‌های تاریخی از معماری زیبا و شکیل‌تری برخوردار هستند و ثبت تصاویر در آن‌ها بسیار خاص و دیدنی است. یکی دیگر از جا‌های دیدنی اصفهان برای عکاسی، خانه تاریخی مشروطیت است.

این خانه زیبا و دیدنی در اصفهان مانند بسیاری از عمارت‌های تاریخی دیگر، دارای بخش‌های متفاوتی مثل شاه نشیت، حیاط، دروازه اتاق و… است. اتاق هفت دری یکی از زیباترین لوکیشن‌های عکاسی این عمارت است و گردشگران می‌توانند تصاویر هنری و بسیار زیبایی را در این اتاق از خود ثبت کنند.

به دلیل آینه کاری‌های زیبایی که در این اتاق وجود دارد، نور بازتاب زیبا و دوست داشتنی دارد که عکاسی را بسیار لذت بخش‌تر کرده است. در ضمن ناگفته نماند این خانه دوست داشتنی در نزدیکی میدان نقش جهان اصفهان واقع شده است و هم اکنون از زیباترین جا‌های دیدنی اصفهان برای عکاسی به حساب می‌آید.

جمع‌بندی

بدون شک عکاسی و ثبت تصاویر یکی از تفریحاتی است که هر فردی در سفر‌های خود دوست دارد آن را تجربه کند و با ثبت تصاویر از خود و دوستان و خانواده‌اش، سفر خود را در آینده به یادگار داشته باشد.

اصفهان به عنوان یکی از دیدنی‌ترین شهر‌های ایران، از مکان‌های توریستی و گردشگری بسیار غنی و متعددی برخوردار است که می‌توانند برای عکاسی مناسب باشند. در این مقاله در وب سایت گردیشه سعی کردیم به بررسی بهترین جاهای دیدنی اصفهان برای عکاسی و معرفی لوکیشن‌های عکاسی اصفهان بپردازیم. ‌امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید

پست های مرتبط

آشنایی با مرکز تجاری صدف

در شهر‌های استان کردستان و به خصوص سنندج، مرکز خرید و بازار‌های…

آشنایی با بازار بیجار

بازار‌ها به خصوص بازار‌های تاریخی علاوه بر اینکه یکی از مراکز خرید…

بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار

کردستان یکی از بزرگترین شهرهای ایران است که به دلیل طبیعت بکر…

دیدگاهتان را بنویسید