صفحه اصلی > جاهای دیدنی اصفهان و جاذبه های گردشگری : معرفی جاهای دیدنی اصفهان در زمستان

معرفی جاهای دیدنی اصفهان در زمستان

جاهای دیدنی اصفهان در زمستان

جاهای دیدنی اصفهان در زمستان نیز زیبایی‌های خاص و دیدنی خود را همچون دیگر فصل‌های سال دارد و بدون شک می‌توان گفت اصفهان در زمستان نیز مانند دیگر فصل‌های سال یکی از زیباترین شهر‌ها و استان‌های کشور برای سفر گردشگری محسوب می‌شود که می‌تواند با مکان‌های دیدنی که دارد، شما را شگفت‌زده کند.

مکان های دیدنی اصفهان تنها محدود به دسته خاصی نمی‌شود بلکه این استان علاوه بر مکان‌های دیدنی تاریخی که دارد، انبوهی از مکان‌های تجاری و گردشگری مختلف است که در تمامی فصول سال و زمستان می‌تاوند برای مسافران هیجان‌انگیز به شمار رود.

جاهای دیدنی اصفهان در زمستان

شهر زیبا و استان دیدنی اصفهان یکی از برترین مقاصد سفر در بین ایرانیان محسوب می‌شود و این منطقه از کشور در تمام فصول سال پذیرا مسافران و توریست‌هایی است که از تمام نقاط ایران و دنیا به ان روانه می‌شود. یکی از دلایل اهمیت اصفهان، دارا بودن مکان‌های تاریخی بسیاری است که در دوران‌های مختلف به خصوص دوران صفویه در این شهر ساخته شده‌اند که مسجد عباسی تنها یکی از آن‌ها به شمار می‌رود.

در ادامه این مقاله به معرفی کامل و جامعی از برترین جاهای دیدنی اصفهان در زمستان و همچنین جاهای دیدنی اطراف اصفهان در زمستان خواهیم پرداخت.

حمام قاضی اصفهان

یکی از معروف‌ترین و زیباترین جاهای دیدنی شهر اصفهان در زمستان، حمام معروف و زیبا قاضی است که در خیابان ابن سینا این شهر قرارداد و دسترسی به آن به راحتی امکان‌پذیر است. این مکان در گذشته کاربرد حمام داشته است و امروزه به عنوان یکی از میراث فرهنگی ایران، به ثبت ملی رسیده است.

مهم‌ترین بخشی که از این حمام به عنوان یکی از جاهای دیدنی اصفهان در زمستان می‌تواند چشمان مسافران را به خود خیره کند، معماری بی‌نظیر و دوست داشتنی ایرانی است که نشان دهنده و نمایانگر هنر معماری ایرانیان در گذشته بوده است.

این حمام دارای بخش‌های مختلفی است که گرم خانه، خزینه و حوضچه از مهم‌ترین بخش‌های آن به شمار می‌رود که مسافران علاقه‌مند به مکان‌های تاریخی و معماری می‌توانند از آن بازدید کنند.

چادگان

یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی اطراف اصفهان در زمستان، منطقه دوست داشتنی و محبوب چادگان است. این منطقه توریستی در کنار سد و دریاچه سادگان بنا شده است و دارای آب و هوای بسیار خوب و دوست داشتنی در سال است و در زمستان نیز کمی سرد است.

این منطقه علاوه بر آب و هوا خوبی که دارد، دارای محیط زیست بسیار زیبا از باغ‌ها و دشت‌های مختلف و طولانی است که باعث شده است محبوبیت آن در بین افراد علاقه‌مند افزایش پیدا کند و علاوه بر مسافران از نقاط مختلف کشور، به یکی از مناطق محبوب برای مردم اصفهان نیز تبدیل شود.

به طور کلی اصفهان در زمستان زیبایی‌های خود را دارد اما چادگان توانسته است زیبایی این استان و شهر را در زمستان دوچندان کند. منطقه چادگان می‌تواند منطقه‌ای توریستی برای بازدید‌ها و سفر‌های مسافرتی و دوستانه محسوب شود که با تفریحات جذابی که دارد مسافران را شگفت‌زده کند.

برخی از مهم‌ترین تفریحات این مجموعه شامل

  • دوچرخه سواری
  • قایق رانی
  • سوارکاری
  • تله کابین
  • پرواز‌های نمایش

و… باشد. خانه معظم الملک و انالوجه به عنوان یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی اصفان نیز می‌تواند از جاهای دیدنی اطراف اصفهان در زمستان محسوب شود که سفر مسافران را خاطره انگیز‌تر می‌کند.

شهر زیر زمینی نوش آباد

اگرچه تصور بسیاری این است که برای بازدید از جاهای دیدنی استان اصفهان در زمستان نیازمند به پوشیدن لباس‌های بسیار و گرم است اما تمامی مناطق این استان در اصفهان و مکان‌های دیدنی آن در مناطق سردسیر نیستند. یکی از جاهای دیدنی اصفهان در زمستان، شهر زیر زمینی نوش آباد است که چنان در فصل زمستان سرد و یخبندان نیست و به دلیل هوای گرم‌تری که دارد می‌تواند در زمستان نیز جذابیت بالایی داشته باشد.

علاوه بر نوش آباد، این شهر با عنوان شهر اویی شناخته می‌شود و در سال ۱۳۸۵ برای اولین کشف شد. نوع معماری و قدمت این شهر یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های متمایز‌کننده آن با دیگر شهر‌های زمینی در ایران و حتی دنیا است که توانسته است هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب کند. قدمت این شهر به دوران پادشاهی ساسانیان باز می‌گردد و جالب است بدانید تمامی امکانات این شهر‌ها مانند دالان‌ها بدون دخالت هرگونه تجهیزاتی تنها با استفاده از دست ساخته شده‌اند.

این شهر به عنوان یکی از جاهای دیدنی اطراف اصفهان در زمستان شناخته می‌شود که در شهری با نام نوش آباد قرار گرفته است.

موزه هنر‌های معاصر اصفهان

موزه‌ها به دلیل نمایش آثار فرهنگی و به طور کلی نمایش فرهنگ هر منطقه در گذشته یکی از مهم‌ترین مراکز توریستی در هر منطقه‌ای محسوب می‌شوند. اگر در زمستان هوا اصفهان نیز سرد باشد و به دلیل سردی هوا امکان بازدید از بسیاری از مکان‌های دیدنی شهر اصفهان وجود نداشته باشد، بازدید از موزه‌ها به خصوص موزه هنر‌های معاصر اصفهان یکی از بهترین گزینه‌ها است.

قدمت این موزه به دوران صفویه باز می‌گردد و با نام عمارت مسعودیه در فهرست میراث ملی ایران به ثبت رسیده است. این موزه در گذشته محل زندگی ظل السلطان، حاکم وقت آن زمان باز می‌گردد. لازم به ذکر است که این موزه در زمان قاجاریه یک بار مورد بازسازی قرار گرفت.

این موزه به طور کلی از دو طبقه تشکیل شه است و نمایشگاه، کتابخانه، سالن اجتماعات و امور اداری از مهم‌ترین بخش‌های این موزه زیبا و دیدنی شهر اصفهان به حساب می‌آید. سکه، منبت کاری‌ها، منسوجات زیبا و تابلو‌های دست‌نویسی از محبوب‌ترین آثاری است که می‌توان در این موزه به تماشا آن‌ها پرداخت.

پیست اسکی فریدونشهر

همانطور که در ابتدا این مقاله به آن پرداختیم، جاهای دیدنی اصفهان در زمستان می‌توانند یکی از دلایل سفر به استان اصفهان در این فصل محسوب شوند و سفری خاطره‌انگیز را برای افراد مختلف ثبت کنند. پیست اسکی فریدونشهر یکی دیگر از جاهای دیدنی استان اصفهان در زمستان محسوب می‌شود که برای علاقه‌مندان به ورزش‌های برفی و اسکی سواری می‌تواند بسیار جذاب و دوست داشتنی باشد.

اسکی و تله سیژ مهم‌ترین امکانات این مکان دوست داشتنی به حساب می‌آید. مسافران برای اینکه بتوانند از پیست اسکی فریدونشهر استفاده کنند باید وسایل اسکی را به صورت ساعتی کرایه کنند. همچنین مسافران می‌توانند با پرداخت هزینه در این مکان آموزش اسکی سواری بر روی برف را دریافت کنند.

موزه پرستیژلند

علاوه بر موزه هنر‌های معاصر در استان اصفهان، موزه پرستیژ لند یکی دیگر از جاهای دیدنی اصفهان در زمستان محسوب می‌شود. در این موزه‌اشیا گرانب‌هایی قابل تماشا هستند که با تلاش‌های آقای حسین حسین پناه گردآوری شده است.

تالار تکنولوژی قدیمی و تالار کلکسیون ساعت از مهم‌ترین بخش‌های این موزه محسوب می‌شود. تابلوی ظل السطان یکی از مهم‌ترین آثاری است که توسط استاد سمیرمی خلق شده است و در این موزه جذابیت زیادی را به وجود آورده است.

خانه دهدشتی

از زمان قاجار در استان اصفهان به دلیل توجه بسیار پادشاهان قاجاری، یادگاری و مکان‌های دیدنی زیادی وجود دارد که خانه دهدشتی یکی از آن‌ها به شمار می‌آید و از زیباترین جاهای دیدنی اصفهان در زمستان است.

این خانه در اثر عمارتی قدیمی و تاریخی است که امروزه کاربری خود را به کافه و رستوران تغیر داده است و به یکی از معروف‌ترین رستوران‌های اصفهان تبدیل شده است. این عمارت سفید رنگ و تاریخی در حال حاضر شامل دو بخش مجزا است که این دو بخش با عنوان بخش داخلی و بخش باز خانه دهدشتی شناخته می‌شوند. بخش باز این خانه، حیاطی زیبا و بزرگ است که حوض داخل آن حسابی چشم نوازی می‌کند.

بخش داخلی این مکان دیدنی و تاریخی همان اتاق پذیرای است که تزئینات و معماری شکوهمندی دارد. در طبقه دوم این عمارت هشت اتاق تمیز و لاکچری وجود دارد که به عنوان سوییت یا هتل به مسافران کرایه داده می‌شود.

در رستوران این کافه زیبا و دوست داشتنی مسافران می‌توانند انواع غذا‌های سنتی ایرانی و محلی را سرو کنند و از طعم و بوی آن لذت ببرند. درخت نارنج کهنسال یکی دیگر از زیبایی‌های این خانه محسوب می‌شود که وجود آن به این عمارت رنگ و حس آرامش بخشی را هدیه داده است.

سخن پایانی

جاهای دیدنی اصفهان در زمستان نیز بسیار زیبا و چشم نواز هستند و می‌توانند برای مسافرانی که در فصل زمستان به استان اصفهان و شهر زیبا و تاریخی اصفهان سفر می‌کنند بسیار جذاب باشد. در این مقاله در مجله گردشگری گردیشه سعی کردیم به معرفی مهم‌ترین جاهای دیدنی اصفهان در زمستان بپردازیم. ‌امیدواریم که از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

پست های مرتبط

آشنایی با مرکز تجاری صدف

در شهر‌های استان کردستان و به خصوص سنندج، مرکز خرید و بازار‌های…

آشنایی با بازار بیجار

بازار‌ها به خصوص بازار‌های تاریخی علاوه بر اینکه یکی از مراکز خرید…

بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار

کردستان یکی از بزرگترین شهرهای ایران است که به دلیل طبیعت بکر…

دیدگاهتان را بنویسید