صفحه اصلی > جاهای دیدنی کیش و جاذبه های گردشگری : آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش و دیدنی های آن

آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش و دیدنی های آن

آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش و دیدنی های آن

یکی از جذاب‌ترین و زیباترین ساحل‌هایی که در کشیش وجود دارد ساحل درختان نارگیل می‌باشد. این ساحل بخاطر تعداد زیادی درختان نارگیل به این نام مشهور شده است. جزیره کیش دارای جاذبه‌های گرشگشری بسیاری زیاد و متنوعی می‌باشد. این جزیره همیشه یکی از مقصد‌های مهم گردشگری می‌باشد که سالانه تعداد زیادی از مردم از هر نقطه از جان به آن منطقه سفر می‌کنند.

از زیبا‌ترین سواحل جنوب ایران می‌توان به جزیره کیش اشاره نمود. همچنین لازم به ذکر است که بگوییم اولین جاذبه‌ها در جزیره زیبای کیش به شمار می‌آیند که بیشتر گردگشگران به سراغ آن‌ها ‌می‌روند. ساحل نارگیل یکی از همان جاذبه‌های گردشگری زیبایی است که در این جزیره به چشم می‌خورد. در ادامه این مقاله از وب سایت گردیشه به معرفی ساحل درختان نارگیل کیش به همراه دیدنی‌های آن خواهیم پرداخت.

آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش و دیدنی های آن
آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش و دیدنی های آن

معرفی ساحل درختان نارگیل

یکی از زیباترین ساحل‌های واقع در جزیره کیش ساحل درختان نارگیل نام دارد. این ساحل به دلیل این که از درختان نارگیل بسیاری برخوردار است باعث شده که این ساحل با این نام شناخته شود. این سواحل زیبا روبه روی دریای خلیج فارس می‌باشد که باعث شده طبیعتی بسیار زیبا را برای تماشاگران به ارمغان بیاورند. محل اتصال این ساحل و دریا از زیباترین جاذبه‌هایی است که گردشگران بسیاری را به جزیره کیش می‌کشاند. مساحتی که این ساحل با خود در بر دارد حدود ۲۰ هزار متر مربع می‌باشد که قسمت شرقی جزیره کیش و درختان نارگیل را در بر خود گرفته است.

این درختان نیز می‌توانند در کنار هم طبیعتی تماشایی و بسیار دلپذیر را به وجود آورند. به همین علت است که باعث شده این ساحل از زیبایی به خصوصی برخوردار باشد و گردشگران بسیار زیادی می‌توانند آن را یکی از مکان‌های دیدنی و گردگشگری در جزیره کیش انتخاب کنند و به آن جا سفر کنند.

وجود درختان نارگیل بیشتر در مناطقی است که دارای آب و هوایی استوایی می‌باشد و همچنین باید بگوییم رشد این درختان در یک سری از مناطقی که از آب و هوای غیر استوایی برخوردارند امکان‌پذیر نمی‌باشد. همچنین دلیل اصلی مورد اهمیت و محبوبیت این ساحل برای این گردگشران وجود تعداد زیاد و انبوه درختان نارگیل می‌باشد.

یکسری از گردشگران در میان دیدنی‌هایی که در جزیره کیش وجود دارد ساحل درختان نارگیل را انتخاب می‌کند و آن‌ها بر این معتقد هستند که لقب زیباترین ساحلی که در این جزیره وجود دارد متعلق به ساحل درختان نارگیل می‌باشد و اگر به جزیره کیش سفر کنند حتماً حتماً به سراغ ساحل درختان نارگیل ‌می‌روند‌. درختان ساحل نارگیل شباهت بسیار زیادی به درختان نخل دارند و همچنین از برگ‌های سبز و روشنی برخوردار می‌باشند.

وجود درختان نارگیل در ساحلی که شن‌های طلایی رنگ را با دریای آبی خلیج فارس مخلوط کرده است منظره بسیار بی‌نظیر و فوق‌العاده‌ای را برای تماشاگران پدید آورده است.

آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش
آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش

برگ‌های درختان نارگیل مانند سایه بان‌هایی هستند که شما می‌توانید زیر آن‌ها بنشینید و از طبیعت جزیره زیبای کیش لذت ببرید اما با این وجود امکانات بسیار زیاد دیگری مانند آلاچیق‌های متعدد در این ساحل به چشم می‌خورد اما بعضی از گردشگران این را ترجیح می‌دهند که لحظاتی از زمان خود را در زیر سایه درختان نارگیل بگذراند و استراحت خود را در زیر سایه این درختان داشته باشد‌.

همانطور که می‌دانید درختان نارگیل میوه‌های بسیار خوشمزه‌ای دارد و باید به این نکته دقت کنید که اگر خواستید زیر درختان نارگیل استراحت کنید باید مراقب باشید زیرا که میوه‌های نارگیل از وزن زیادی برخوردار هستند پس مراقب باشید که روی شما سقوط نکنند‌. در هر جایی از نقاط جهان نمی‌توانید به راحتی درختان نارگیل را پیدا کنید پس از دلایل اصلی محبوبیت این ساحل وجود این درختان می‌باشد زیرا که در مناطق استوایی رشد می‌کند. اگر در فصل‌های مخصوص رشد این میوه خوشمزه به این جزیره بروید می‌توانید از خوردن میوه نارگیل لذت ببرید.

ساحل درختان نارگیل

یکی از اصلی‌ترین دلایل اینکه گردشگران بسیاری به درختان ساحل نارگیل جذب می‌شود وجود نارگیل‌ها می‌باشد این درختان نارگیل بسیار تنومند و قطور و همچنین بلند قامت می‌باشند که از برگ‌های پهن و بزرگی برخوردار می‌باشند همچنین این درختان می‌تواند سایه‌های بسیار بزرگی را در اطراف خود تشکیل دهنده تا گردشگران بتوانند بر زیر آن‌ها استراحت کنند، دراز بکشند و یا از منظره لذت ببرند.

موقعی که شما به این ساحل زیبا و بسیار تماشایی سفر کنید و در آن جا به قدم زدن بپردازید هستی که برای شما در ذهن تداعی می‌شود مانند این است که دارید در سواحل هاوایی و در نزدیکی‌های خط استوا قدم می‌زنید و این برای شما به گونه‌ای می‌شود که لذت بردن از سفر کیش را برایتان چندین برابر خواهد کرد.

شما می‌توانید با سفر کردن به ساحل درختان نارگیل تصاویری بسیار زیبا را از آب‌های نیلگون در خلیج فارس، آسمان آبی، شن‌های طلایی و مرجانی، درختان نارگیل و غیره تفریحاتی که در این ساحل به چشم می‌خورند پدید‌آورید‌. همچنین لازم است که بگوییم در دیگر مناطق قسمت‌های جنوبی در ایران مانند چابهار که از آب و هوای استوایی برخوردار است شاهد رشد درختان نارگیل در آن مناطق خواهیم بود.

آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش
آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش

تفریحات ساحل درختان نارگیل

علاوه بر اینکه در ساحل درختان نارگیل شاهد زیبایی‌های بسیاری از طبیعت و درختان نارگیل هستیم. همچنین باید بگوییم که امکانات بسیار دیگری هم در این ساحل وجود دارد مانند آلاچیق‌ها که باعث شده گردشگران بسیار زیادی برای استراحت کردن و لذت بردن از طبیعت به آن مکان رجوع کنند. شما می‌توانید با نشستن با اعضای خانواده‌تان در اطراف این ساحل زیبا از دیدن فضای دلنشین و زیبای این ساحل نهایت لذت را ببرید. باید بگوییم که تمامی امکانات تفریحی و رفاهی در این ساحل فقط آلاچیق‌ها نیستند بلکه امکانات بسیار دیگری و متنوع‌تری هم در این ساحل وجود دارد که می‌توان به بوفه‌ها و رستوران‌هایی که در ساحل درختان نارگیل به چشم می‌خورد اشاره کرد.

شما می‌توانید با رفتن به آن جا وعده‌های غذایی خود را مانند صبحانه، ناهار و شام و همچنین میوه‌های مورد علاقه خود را در حالی که از دیدن آن منظره زیبا و ساحلی لذت می‌برید میل فرمایید. همچنین از دیگر امکانات رفاهی که در این منطقه وجود دارد می‌توان به سرویس بهداشتی و دوش اشاره نمود. الیته باید بگوییم که دوش‌ها به این منظور در ساحل قرار دارند که اگر از تفریحات متعدد در این ساحل خسته شدید بتوانید خیلی سریع به دوش دسترسی پیدا کنید و خستگی را از تن خود خارج کنید.

همچنین باید بگوییم که تفریحاتی که در ساحل نارگیل هستند باز هم ادامه دارند که می‌توان از دیگر تفریحات آن به تفریحات آبی اشاره نمود در تفریحات آبی قسمتی که مخصوص شنای آقایان می‌باشد و کسانی که به دنبال آب تنی هستند در فضای بسیار مناسب طراحی و ساخته شده است که می‌توانند آقایان به پلاژ‌های مخصوص خود مراجعه کنند و در آنجا شنا کنند همچنین امروزه بخش کوچکی هم برای شنا کردن بانوان در این قسمت پدید آمده است.

باید بگوییم که تفریحات داخل این ساحل همچنان ادامه دارد که می‌توان به قایق سواری، شنا، غواصی، جت اسکی و غیره در این ساحل اشاره نمود و شما حتی نیز می‌توانید برای رفع کردن خستگی‌های جسمی و روحی خود به سراغ سکو‌های ماساژ در این ساحل بروید و ماساژی خیلی خوب و دلپذیری را در این ساحل تجربه کنید.

جت اسکی در ساحل درختان نارگیل

یکی از تفریحات آبی بسیار مهیج در این جزیره که به شما احساس خیلی خوب و هیجان بسیاری را منقل می‌کند انجام تفریح جت اسکی می‌باشد. این تفریح سبب تقویت آدرنالین در خون شما می‌شود که باعث افزایش بالا رفتن حد بسیاری از آدرلانین در خون می‌شود. این ساحل زیبا با توجه به چشم انداز‌های بسیار زیبای آن‌ها یکی از بهترین سواحلی است که برای اینکه یک تجربه بسیار عالی در جت اسکی داشته باشید می‌توانید از آن استفاده نمایید.

قایق سواری

یکی دیگر از تفریحاتی که تعداد بسیاری از گردشگران به آن علاقه‌مند می‌باشند. همچنین باید بگوییم که در این ساحل تعداد بسیاری از قایق موتوری‌های بسیار متنوع و زیبا می‌باشد. انواع بسیاری از قایق‌های پدالی و کف شیشه‌ای در این ساحل به چشم می‌خورند.

ورزش‌های ساحلی

امکانات ورزشی بسیار متنوعی در این ساحل پدید آمده است که می‌توان به والیبال ساحلی، فوتبال ساحلی و ورزش هندبال اشاره نمود. همچنین باید بگوییم که یک سری از ورزش‌های گروهی بسیار متنوعی هم در این ساحل وجود دارد که می‌تواند لحظاتی شاد و خاطره‌انگیزی را برایتان به ارمغان بیاورد.

آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش و دیدنی های آن
آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش و دیدنی های آن

دوچرخه سواری

اگر شما جزء افرادی هستید که به انجام تفریح و ورزش از جمله دوچرخه سواری علاقه‌مندید باید بگوییم که در این ساحل‌ایستگاه‌هایی وجود دارد که برای کرایه دوچرخه به گردشگران داده می‌شود و این امکان برای آن‌ها فراهم شده که از دوچرخه سواری در کنار دریای خلیج فارس نهایت استفاده و لذت را ببرند.

همچنین در این جزیره دوچرخه‌های دو نفره‌ای وجود دارد که گردشگران می‌توانند با دادن ارائه‌ی مدرک‌های معتبر شناسایی و پرداخت کردن هزینه‌ای مشخص شده به همراه خانواده، همسر و یا دوست خود دوچرخه سواری کنند.

سکوی ماساژ

استفاده از ماساژ یکی از روش‌هایی است که برای برطرف شدن خستگی‌های جسمی و روحی در افراد پیشنهاد می‌شود گردش کردن در مکان‌های تفریحی کیش انرژی بسیار زیادی را از افراد می‌گیرد به طوری که پس از گردش در میان این جاذبه‌های بسیار زیبا در این جزیره گردشگران احساس خستگی بسیار زیادی می‌کنند.

استفاده از ماساژ از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید خستگی را از تن خود بیرون کنید و همانطور که گفتیم در امکانات تفریحی که در این جزیره وجود دارد سکوی ماساژ می‌باشد که گردشگران می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند البته این نکته را باید بگوییم که سکوی ماساژ در ساحل درختان نارگیل فقط برای آقایان امکان‌پذیر است.

ساحلی مناسب برای عکاسی

همچنین باید بگوییم که اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که از عکاسی کردن و گرفتن عکس‌های متنوع در طبیعت لذت می‌برید و علاقه‌مند هستید باید بگوییم که لوکیشن‌ها و سوژه‌های بسیاری در این ساحل برای عکاسی شما فراهم شده که می‌توانید عکس‌های بسیار خاطره‌انگیز و زیبایی در این ساحل از خود، خانواده و یا دوستانتان به ثبت برسانید به خصوص در زمان غروب خورشید که فضای این ساحل به شدت زیبا می‌شود.

آرامش در ساحل نارگیل

همچنین از دیگر نکاتی که باید در رابطه با این جزیره‌ی بسیار زیبا به شما بگوییم این است که دور تا دور این جزیره را آرامش بسیار زیبایی فرا گرفته. آرامشی که برای افراد دور از شلوغی‌های زندگی و مشکلات فراهم شده تا افراد در این جزیره بتوانند خستگی را از جسم و روح خود بیرون کنند و به دور از تمام هر گونه شلوغی و هیاهو در زندگی آرامش را در این جزیره تجربه کنند.

این جزیره توانسته با امکانات بسیار زیادی که در خود جای داده آرامش و همچنین هیجان‌های بسیاری را برای گردشگران فراهم نماید و کاملاً مناسب برای هر نوع سلیقه‌ای می‌باشد. همچنین فقط تنها قدم زدن در کنار این ساحل می‌تواند حس عجیبی سرشار از آرامش را به شما نیز منتقل کند.

آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش
آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش

بهترین زمان سفر به ساحل درختان نارگیل

جزیره‌ی کیش آب و هوای گرم و شدید دارد و در بیشتر زمان‌ها از فصل‌های سال آب و هوای گرم و شرجی در آن حاکم می‌باشد از این رو گردشگران معمولاً در فصل‌های زمستان و پاییز ترجیح می‌دهند که به جزیره‌ی کیش سفر کنند تا بتوانند به راحتی و در آب و هوای دلنشین و دلپذیرتر در آن جزیره به تفریح و گردش بپردازد زیرا گرمای کیش به شدت طاقت‌فرسا و سخت می‌باشد.

همچنین ساحل درختان نارگیل که از جاذبه‌های بسیار مهم در این جزیره محسوب می‌شود در ماه‌های اردیبهشت و فروردین در شرایطی خاصی از جو آب و هوایی خود قرار گرفته که آب و هوایی بی‌نظیر را در خود در بر دارد شما می‌توانید از گردش و تفریح در این ساحل نهایت لذت را ببرید.

همچنین باید بگوییم که در این ساحل از امواج و طوفان‌های دریایی خلیج فارس خبری نیست و می‌توانید در هر زمان از هیجان‌انگیزترین تفریحات آبی که در این جزیره وجود دارد بهره‌مند شوید.

زیرا همانطور که گفتیم فصل‌های زمستان و پاییز بهترین فصل‌هایی هستند که می‌توانید به جزیره‌ی کیش سفر کنید اما برای بازدید کردن از درختان ساحل نارگیل این فصل‌ها زیاد مناسب نمی‌باشد الخصوص برای افرادی که می‌خواهند از تفریحات آبی آن نهایت استفاده را ببرند زیرا که در فصل‌های سرد سال در این جزیره هوا طوفانی می‌شود و امواج دریا را نمی‌توان کنترل کرد و افراد مجبور می‌شوند از یک سری از تفریحات آبی در این جزیره دست بکشند و محروم شوند.

در نتیجه می‌توان این را نتیجه‌گیری کرد که فصل بهار برای سفر به جزیره‌ی کیش نه خیلی سرد است و نه خیلی گرم و در این فصل شما می‌توانید از طبیعت این ساحل زیبا نهایت استفاده را ببرید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که هرگز طلوع و یا غروب آفتاب را در ساحل زیبای کیش فراموش نکنید و حتماً آن را تماشا کنید زیرا که منظره‌ای بسیار زیبا و رویایی را در کنار درختان نارگیل برایتان به ارمغان می‌آورد.

رستوران گردی در سواحل درختان نارگیل

همانطور که گفتیم ساحل درختان نارگیل از بهترین جاذبه‌ها و مهم‌ترین جاذبه‌های دیدنی در جزیره‌ی کیش به شمار می‌رود که از امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری برخوردار می‌باشد و گردشگران بسیاری از آن برای تفریح و گردش خود استفاده می‌کنند‌. گردشگران در این جزیره به سراغ این تفریحات ‌می‌روند و از آن لذت می‌برند. از تفریحاتی که همه‌ی گردشگران در جاذبه‌های گردشگری به دنبال آن می‌باشند وجود کافه‌ها و رستوران‌هایی است که انواع نوشیدنی‌ها و غذا‌های خوشمزه را در مقابل مشتریان و گردشگران قرار می‌دهد.

خوشبختانه باید بگوییم که در این ساحل انواع رستوران‌ها وجود دارد که از مهم‌ترین این رستوران‌ها میر مهنا می‌باشد که غذا‌های بسیار خوشمزه‌ای سرو می‌کند اما این نکته را باید بگوییم که این رستوران از قیمت‌های بسیار زیادی برخوردار است. کافه‌های مختلفی هم در این جزیره وجود دارد مانند کافی‌شاپ هتل داریوش که اگر قصد دارید که نوشیدنی دلچسب و خوش طعم را میل کنید باید به این کافی‌شاپ سر بزنید در حالی که از منظره‌ی زیبای اطراف خود و در اطراف آن کافه لذت می‌برید می‌توانید سفارش خود را در آن فضا میل کنید.

آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش و دیدنی های آن
آشنایی کامل با ساحل درختان نارگیل کیش و دیدنی های آن

مسیر دسترسی به ساحل درختان نارگیل

همانطور که گفتیم ساحل درختان نارگیل از متفاوت‌ترین و زیباترین جاذبه‌های جزیره‌ی کیش به شمار می‌رود که تعداد بسیار زیادی از گردشگران به آن جذب می‌شوند و آن مکان را برای سفر خود انتخاب کنند. این ساحل در بخش شرقی جزیره‌ی کیش واقع شده است و از مرکز جزیره‌ی کیش تا این ساحل حدود ۱۵ دقیقه زمان می‌برد تا به آنجا برسیم.

همچنان باید بگوییم که این ساحل در موازات و امتداد با خیابان فردوسی قرار گرفته و برای دسترسی پیدا کردن به این ساحل باید خیابان فردوسی را به صورت مستقیم در پیش بگیریم‌. لازم به ذکر است که اگر خودروی شخصی در این جزیره ندارید برای اینکه به این ساحل دسترسی پیدا کنید پیشنهاد می‌کنیم سوار تاکسی شوید تا بتوانید با خیالی راحت به ساحل درختان نارگیل دست پیدا کنید.

جمع‌بندی

از زیباترین جاذبه‌های گردشگری و جاهای دیدنی جزیره‌ کیش ساحل درختان نارگیل می‌باشد. علت اینکه به این ساحل، ساحل درختان نارگیل می‌گویند این است که از درختان نارگیل بسیار زیادی برخوردار است. جزیره‌ی کیش به مروارید خلیج فارس معروف می‌باشد و همچنین سواحل بسیار زیبا و رویایی را با خود در بر دارد آسمان‌های آبی، امواج آرام، شن‌های طلایی و درخشان و همچنین درختان نارگیل سرسبز همگی این مناظر طبیعی در کنار هم منظره‌ای بسیار زیبا و چشم نوازی را به وجود آوردند که دل هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند.

در این مقاله از وب سایت گردیشه به معرفی ساحل درختان نارگیل و دیدنی‌های اطراف آن پرداخته‌ایم. ‌امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت لذت را برده باشید.

پست های مرتبط

آشنایی با مرکز تجاری صدف

در شهر‌های استان کردستان و به خصوص سنندج، مرکز خرید و بازار‌های…

آشنایی با بازار بیجار

بازار‌ها به خصوص بازار‌های تاریخی علاوه بر اینکه یکی از مراکز خرید…

بهترین جاهای دیدنی کردستان در فصل بهار

کردستان یکی از بزرگترین شهرهای ایران است که به دلیل طبیعت بکر…

دیدگاهتان را بنویسید