صفحه اصلی > جاهای دیدنی تهران و مکان های تاریخی : معرفی مکان های تاریخی تهران که حتما باید آن‌ها را بشناسید!!

معرفی مکان های تاریخی تهران که حتما باید آن‌ها را بشناسید!!

تهران یکی از استان‌های بسیار مهم ایران است که به عنوان پایتخت ایران هم شناخته می‌شود و در حال حاضر می‌توان گفت پر‌جمعیت‌ترین استان ایران هم می‌باشد و هر نوع افرادی با هر نوع ملیت و قومیتی در این استان وجود دارند و در حال زندگی و یا فعالیت‌های کاری هستند، البته این موضوع عادی است که پایتخت‌ها همیشه پر جمعیت باشند و این اصلا یک مسئله عجیب نباید باشد؛ افراد زیادی هم هستند که به پایتخت ایران یعنی تهران برای مسافرت می‌آیند و اما اصلا مکان ‌های تاریخی تهران را نمی‌شناسند و حتی شاید جاذبه‌های دیدنی تهران را هم نشناسند که باعث می‌شود سفر لذت بخشی نداشته باشند.

چند سالی است که از استان تهران فقط درباره آلودگی هوا، شلوغی و ترافیک گفته می‌شود دریغ از این که بسیاری از جاذبه‌ های گردشگری و مکان ‌های تاریخی تهران دارد و شما با دیدن آن‌ها واقعا لذت می‌برید اما اصلا این موارد شاید کمتر توسط افراد شناخته شده باشد و یا حتی شاید فکر کنید که زیبا نباشند چرا که همیشه این مورد را شنیده‌اید تهران یک شهر آلوده و شلوغ است و در ذهن شما خیلی جای زیبایی نباشد اما واقعا این طور نیست.

در این مقاله با ما همراه باشید تا معرفی مکان های تاریخی تهران را به صورت کامل مطالعه کنید و بتوانید به این مکان های تاریخی تهران بروید و واقعا از سفر به تهران لذت ببرید.

معرفی بهترین مکان های تاریخی تهران

بر خلاف تمام تصورات اخبار‌هایی که وجود دارد واقعا تهران شهر زیبایی است اما به دلیل شلوغی‌ها که آلودگی هوا هم به سبب آن به وجود آمده است بسیاری از افراد بر این جاذبه‌ها و مکان‌های تاریخی چشم بسته‌اند و اصلا به آن‌ها دقت نمی کنند، اما در این بخش مقاله با ما همراه باشید تا با مکان های تاریخی تهران که بسیار جذاب هم هستند آشنا شوید و به آنجا بروید و از این طبعیت موجود لذت ببرید.

۱. کاخ سعدآباد تهران

یکی از بهترین مکان های تاریخی تهران و بسیار بزرگ و زیبایی که وجود دارد، کاخ سعدآباد تهران است که واقعا زیبا است و برای زمان قاجار می باشد که شما با مراجعه به آن جا می توانید از طبیعت فوق العاده آن لذت ببرید.

در این مجموعه اول یک کاخ وجود داشته است که بعد از کودتای ۱۲۹۹ توسط خاندان اکبری کاخ‌های متعددی ساخته شد و هر کدام از این کاخ‌ها در زمان پهلوی به یکی از این افراد متعلق داشت، یکی از تماشایی‌ترین و زیباترین کاخ‌های این مجموعه مربوط به خود کاخ رضا شاه بوده است که بسیار زیبا است و امروزه هم در آن دیدار‌های رسمی برگزار می‌شود و اگر شما می‌خواهید از زیبایی این مجموعه بهره ببرید حتما باید به دیدار این کاخ بروید.

کاخ سعدآباد تهران

این کاخ در محدوده تجریش و سعادتآباد است که شما با مراجعه به این مجموعه زیبا می توانید موزه های فوق العاده زیبایی را هم مشاهده کنید که هر کدام از آن ها مربوط به موضوعات خاص و وسایل تاریخی خاص هستند و شما می توانید با دیدن این موزه ها واقعا لذت ببرید و از لوازم تاریخی بیشتر اطلاعات داشته باشید.

شرایط بازدید از کاخ سعدآباد تهران: این مجموعه در تعطیلا رسمی و شهادت‌ها اصولا تعطیل است و شما نمی‌توانید وارد آن شوید، اما هر روز هفته حتی جمعه ها می‌توانید به این مجموعه برای بازدید مراجعه کنید که واقعا هم لذت بخش است؛ دقت داشته باشید که ساعت کاری این مجموعه هم تابستان از ۹ تا ۱۹ می‌باشد و در فصل زمستان هم از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ می‌باشد که برای بازدید می‌توانید مراجعه کنید.

آدرس کاخ سعدآباد: خیابان ولی‌عصر، خیابان شهید فلاحی ، انتهای خیابان شهید کمال طاهری

۲. باغ فردوس تهران

یکی دیگر از مکان‌های بسیار تاریخی و زیبایی که می‌توانید به بازدید آن بپردازید که واقعا هم لذت بخش است، باغ فردوس تهران می‌باشد که طییعت فوق العاده‌ای دارد، این باغ فردوس امروزه با خود باغ خیلی شناخته نمی‌شود و بیشتر افراد آن‌را با سینما‌ها و کافه‌هایی که در آن‌جا قرار دارند می‌شناسند.

اما باید دقت هم داشته باشیم که خیلی خود باغ فردوس زیباست و شما با رفتن با آن‌جا می‌توانید طبیعت بکر را مشاهده کنید و واقعا روحیه شما تازه خواهد شد؛ قصری به دستور محمدرضا قاجار در سال ۱۲۶۴ ساخته شده است و او سعی داشت که این قصر را در نزدیکی تجریش داشته باشد تا بتواند در این مکان زندگی بهتری را تجربه کند و اما دقیقا همزمان با مرگش کار ساخت این قصر نیمه تمام ماند و دیگر ادامه داده نشد.

معرفی مکان های تاریخی تهران | باغ فردوس تهران

اما با تمام این اتفاقات درباریان نزدیک به محمدرضا قاجار بعد از مرگ او در کنار قصر محمدیه یک باغ برای او بنا کردند و آن‌را بسیار هم زیبا ساختند که بعد‌ها این باغ با نام فردوس شناخته شد و امروزه در تهران با همین نام شناخته می‌شود که زیبایی خاص خود را دارد.

افراد زیادی روزانه به باغ فردوس مراجعه می‌کنند چرا که این باغ بسیار برای افرادی که به پیاده روی می‌روند مناسب است چرا که هم طبیعت خوبی دارد و هم می‌توانید مسیر طولانی و بدون محدودیتی را به پیاده روی بپردازید.

این باغ تالار و سینما بسیار زیبایی هم دارد که اگر به آن‌جا مراجعه کردید قطعا باید به این سینما و تالار هم بروید تا واقعا شاهکار طراحی این مکان را درک کنید.

شرایط بازدید از باغ فردوس: این باغ هم مانند کاخ سعد آباد ساعت کاری دارد و شما از ساعت ۱۰.۳۰ صبح می توانید به آن جا مراجعه کنید و تا ساعت ۱۱ شب هم فعالیت دارد که افراد زیادی در آن شب نشینی دارند و لذت می‌برند، دقت داشته باشید که هر روز این باغ فعالیت دارد اما اگر بخواهید به سینما و تالار آن مراجعه کنید باید روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه به آن‌جا مراجعه کنید.

جمع بندی

در این مقاله قصد داشتیم به معرفی مکان‌ های تاریخی تهران بپردازیم تا اگر یک مسافر هستید و یا اگر فردی هستید که به مکان‌های تاریخی علاقه دارید به این مکان‌ها بروید و لذت کامل را از بازدید آن‌ها ببرید که بسیار هم زیبا می‌باشند.

شما هم اگر مکان‌ های تاریخی تهران را بیشتر می‌شناسید و یا دیگر مکان‌هایی غیر از لیست ما می‌شناسید حتما از قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

پست های مرتبط

آشنایی با مرکز خرید پالادیوم تهران

مرکز خرید پالادیوم تهران را می‌توان در کنار اطلس مال و ایران…

آشنایی با مرکز خرید ارگ تجریش تهران

در شهر تهران به عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر ایران، مکان‌های دیدنی…

معرفی مرکز خرید سام سنتر تهران

مرکز خرید سام سنتر یکی دیگر از زیباترین و اصلی‌ترین مراکز خرید…

دیدگاهتان را بنویسید